Odzyskiwanie Nieruchomości Rzeszów

Kancelaria oferuje pełną obsługę prawną dotyczącą nieruchomości, związaną także z odzyskiwaniem wywłaszczonych nieruchomości dla Klientów.

Zwrot wywłaszczonej nieruchomości w Rzeszowie i okolicy

Zwrot wywłaszczonej nieruchomości jest możliwy jedynie w kilku, wymienionych w ustawie o gospodarce nieruchomościami, przypadkach. Każdorazowo, nieruchomość musiała zostać wywłaszczona na konkretny cel. Jeżeli podmiot, który wywłaszczył właściciela, nie zrealizował tego celu, albo jeśli ten cel został zrealizowany zbyt późno, to były właściciel nieruchomości może domagać się jej zwrotu.

Podobnie, jeżeli powyższa sytuacja ma zastosowanie jedynie do części nieruchomości, nie jest wykluczone domaganie się zwrotu części działki nie wykorzystanej zgodnie z celem wywłaszczenia.

Odszkodowanie za wywłaszczenieMożliwe jest też uzyskanie odszkodowania za wywłaszczoną nieruchomość, a to w sytuacji, kiedy nie można już jej zwrócić, albo, jeśli nie uzyskano odszkodowania za wywłaszczenie.Jako Kancelaria oferujemy analizę zgromadzonej przez Klienta dokumentacji pod kątem możliwości dochodzenia zwrotu wywłaszczonych działek. Kiedy analiza wykaże, że są wysokie szanse na korzystne rozstrzygnięcie sprawy dla Klienta, rekomendujemy podjęcie dalszych kroków prawnych.Do roli Kancelarii należy czuwanie nad prawidłowym tokiem postępowania na każdym jego etapie, dochodzenie jak najwyższego odszkodowania dla Klienta, czy też reprezentowanie sprawy przed organami administracji publicznej oraz sądami.Indywidualne podejście do sprawyDo każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, stosujemy odpowiednie rozwiązania i rekomendujemy stosowne zachowanie swoim Klientom.
kontakt

Zadaj nam pytanie za pomocą formularza kontaktowego, lub umów się na spotkanie w siedzibie naszej Kancelarii w Rzeszowie.